Домаћи на екскурзији

Био је то четвртак. Били смо на часу музичког и певали. Кад смо завршили певање, заједно са наставницом причали смо о сутрашњем излету. Одједном, зачу се куцање на врата. Ушла је наша наставница математике Ирена Шевић. Имала је нешто да нам саопшти. Сви су се понадали да је дошла да нам каже како нећемо имати час тај дан или да се школа завршава после излета. Али, то је било нешто потпуно супротно. Домаћи!

Последње што бих икада помислила да морам да радим на излету је математика. У глави ми је била слика аутобуса пуног деце са књигама и лењирима  која су се мучила пресликавајући правоугаоник осном симетријом. Али наставница је успела да изненади и мене и остале поново. Све што је требало да урадимо је да фотографишемо осносиметричне фигуре, зграде или било шта. Фотографије смо одштампали и тако је настала изложба под називом „Осна симетрија на екскурзији“.

Хелена Кривокапић, 5/5

У изради изложбе учествовали су ученици 5-3, 5-4 и 5-5 и овом приликом им се свима захваљујем и похваљујем их за урађен домаћи! ♥

Наставница математике
Ирена Шевић