Посета Медицинске школе

Ученице седмог разреда наше школе 25.4. су имале  прилику да присуствују занимљивом предавању и презентацији под називом „Употреба и злоупотреба козметичких производа“. Идеја за организацију овог догађаја потекла је јер је примећено да ученице старијих разреда прекомерно користе шминку. У сарадњи са Медицинском школом „Надежда Петровић“ реализована је вршњачка едукација ученица четврте године у пратњи професорке и директорке школе. Матуранткиње су на јасан, сликовит и стручан начин објасниле како да девојчице узраста 13-14 година користе козметичке препарате, шта је прилагођено њиховој кожи и упутиле присутне у штетност одређених производа. Сви савети били су испраћени илустрацијама препарата на презентацији коју су приказале. У исто време су ученицама 7. разреда представљени смерови Медицинске школе и на тај начин спроведено професионално информисање за евентуално будуће занимање. Последњи део предавања био је остављен за питања, па је задовољена знатижеља наших ученица о различититим темама из ове области. Сусрет две школе, интересантна тема и пријатна атмосфера учиниле су да овај догађај остане у памћењу свима који су га посетили.